Sandále Topánky História

- Jun 24, 2019-

Egypťania zanechali svoje stopy na vlhkom piesku už v roku 3500 pred nl - boli zapletené do podrážky, ktorá zodpovedala veľkosti nôh a upevnila sa na nohy surovými koženými popruhmi. Tieto sandále sú veľmi praktické. Ich nosenie môže chrániť podrážky zo suchého a drsného povrchu. Nevýhodou je, že nohy sú vystavené za denného svetla. Múdre egyptské ženy zdobili šperky, aby ich chránili pred slnkom a skrášľovali obraz. Podrážky sandálov, ktoré nosia rímske cisárovné, sú vyrobené zo zlata. Vzácne poklady sú zdobené na šnúrkach. Sú sexy a očarujúce, a sú oslnivé.


Japonci nazývali tkané sandále Zori, Peržania a indiáni nosili sandále s rozdeleným prstom a Afričania používali farbené bravčové mäso na šitie "jednodielneho" vzhľadu. Neskôr pani Ras použila pocit a Španiel použil reťaz na lano. Vzhľadom k tomu, že v chladnej a vlhkej Británii, imitovali aj stredomorských útočníkov na sebe sandále. Ale tieto rôzne sandále sú veľmi odlišné od najprimitívnejšieho egyptského štýlu.


Hoci existuje mnoho topánok, ktoré môžu odhaliť stav nositeľa, sandále sú odlišné. Či už je to vynikajúci ušľachtilý človek alebo chudobný chudobný človek; či je to nevinné dievča alebo zaprášená žena ho môže nosiť. V stredoveku mali civilné plášte a opovrhovaní ľudia obyčajné drevené sandále a čarodejníci a mnísi boli v tom čase oblečení, aby ukázali svoje pohŕdanie svetom. V dvadsiatych rokoch minulého storočia, po takmer dlhom období takmer 1000 rokov, získali sandále ľudskú lásku a stali sa populárnymi. S pätou rôznych podpätkov, sa vrátil k slnku, a to je viac a viac očarujúce. Vďaka kovovému oblúku, ktorý vytvoril Ferragamo, už vysoké podpätky nevyžadujú špicu na zablokovanie pohybu nohy smerom nadol. Ku koncu dvadsiatych rokov získali prsty viac slobody a pozornosti. Boli farbené v jasnej červenej farbe a vystrelené z sandálov s vysokým podpätkom. Čoskoro tam bol nový štýl, len s niekoľkými čipkami, ktoré boli rovnako tenké ako rezance na nohách, a nohy žien boli bezvýhradne zobrazené pod očami davu.


Počas šesťdesiatych rokov sa sandále vrátili do plochého štýlu, ktorý vyzdvihol Birkenstock. Ale v sedemdesiatych rokoch minulého storočia sa z vysoko realistického sandálu vyrobeného z realistickej hadí kože a striebornej kože stal miláčik módy a topánky s plochým dnom boli hodené do rohu. Netrvalo však dlho, kým sa diskotéka šperkov cítila trochu frivolne a lacino. V 80-tych rokoch dvaja veľkí návrhári, napríklad Maud Frizon, Manolo Blahnilk a Bennis Edwards, vylepšili sandále s vysokými podpätkami a výstižnejšia dekorácia nohy bola sexy a dôstojná. Títo dizajnéri nám ukazujú skutočnú podstatu starovekých egyptských sandálov - pár dobrých sandálov by mal zvýrazniť skutočnú farbu nôh, nie iné fantázie.


LW-S16009-S090-1 (3) 副本