Hranica kvality medzinárodného obchodu vzrástla a klesla

- Jun 07, 2019-

Výzvy a príležitosti sú súčasťou čínsko-americkej obchodnej vojny


Dňa 13. mája Úrad amerického obchodného zástupcu (USTR) oznámil, že zavedie tarify na ďalšie čínske výrobky v hodnote 300 miliárd USD a zverejní zoznam 3 805 produktov na verejné pripomienkovanie. Zoznam obsahuje smartfóny, notebooky, tablety, oblečenie, obuv, výrobky pre domácnosť a poľnohospodárske výrobky. Tento navrhovaný zoznam daní sa vzťahuje na väčšinu komodít vyvážaných čínskymi spoločnosťami.

6-5

V tieni čínsko-amerického obchodu trenie, je to kvalitný dopyt dovážaného tovaru na americkom trhu. Podľa údajov spoločnosti QIMA je päť najlepších spomínaných produktových zoznamov americkej asociácie pre bezpečnosť spotrebiteľských výrobkov v roku 2017 a 2018 elektrickými / elektrickými zariadeniami, elektronickými informačnými produktmi, nábytkom, textilom a odevmi, detskými výrobkami atď. obsah olova v substráte v odeve a EMC test mechanických častí atď., miestne oddelenie riadenia kvality výrobkov má jasnú definíciu kvalifikácie a prístupu každého výrobku. Akonáhle neexistuje štandard na jednej položke, bude čeliť riziku stiahnutia z trhu a priniesť spoločnosti nevyhnutné straty.


Na rozdiel od tieňa „západnej“ strany, východ predstavuje prosperujúcu obchodnú príležitosť. Od roku 2000 do roku 2015 sa Saudská Arábia stala najväčším dodávateľom ropy v Číne už 16 rokov a je najväčším obchodným partnerom Číny v západnej Ázii už mnoho rokov. V roku 2017 dosiahol objem bilaterálneho obchodu medzi Čínou a Saudskou Arábiou 50 miliárd amerických dolárov, čo predstavuje medziročný nárast o 18,3%. Podľa prieskumu trhu uskutočneného Rijádskou obchodnou agentúrou v saudskoarabskom hlavnom meste sa dovoz textilu zo Saudskej Arábie medziročne rozšíril, vrátane ročného dovozu výrobkov z bavlny, vlny, hodvábu a chemických vlákien a zmesí prírodných vlákien v množstve viac ako 68 miliónov USD ,


Široký trh však neznamená zníženie prekážok vstupu na trh. Saudská organizácia pre normalizáciu, metrológiu a kvalitu (SASO) oznámila nový program bezpečnosti výrobkov Saudi, SALEEM (zameraný najmä na bezpečnosť výrobkov na trhu v Saudskej Arábii), ktorý nahradí súčasný program hodnotenia súladu. Podľa nariadení, vstupujúcich na saudský trh, je potrebné, aby certifikačný orgán schválený SASO vydal osvedčenie o zhode (SASO CoC). Niektoré výrobky (niektoré z regulovaných produktov) vyžadujú certifikát výrobku a všetok tovar vyvážaný do Saudskej Arábie (pre neregulované produkty sa vyžaduje regulovaný a vydávaný certifikát pre zásielky. Tovar bez osvedčenia o dodaní šarže bude colným úradom odmietnutý.

6-5-1