Vyhliadka obuvníckeho priemyslu

- Aug 17, 2018-

Po viac ako 30-ročnom rozsiahlom rýchlom rozvoji čínsky obuvnícky priemysel nahromadil veľa rozporov, vývozný obuvnícky priemysel v súvislosti s medzinárodným zmiznutím trhu, spojený s hlavnými trhovými krajinami z antidumpingového a iného obchodu ochranné opatrenia, čínsky obuvnícky priemysel klesajúci tlak, veľké podniky sa objavujú v rovnakom čase, skupina malých podnikov uzavretá. Už pred niekoľkými rokmi, vzhľadom na rastúce náklady na pracovnú silu, suroviny a výkyvy výmenných kurzov a ďalšie faktory, existuje veľa obuvníckych spoločností na premiestnenie výrobnej základne v juhovýchodnej Ázii. A čínsko-ASEAN oblasti voľného obchodu, plný štart Vietnamu, Indie, Pakistanu a ďalšie oblasti rýchleho rozvoja obuvníckeho priemyslu.

2010 1. novembra, produkcia vietnamskej športovej obuvi medziročne vzrástla o 20,2%, veľkosť obuvi s vyššou produkciou kožených obuvi o 23,4%, čínsky obuvnícky priemysel predstavuje veľkú potenciálnu hrozbu. Sila čínskych obuvníckych podnikov je stále veľmi silná.

Po takmer dvadsiatich rokoch vývoja čínskeho obuvníckeho priemyslu vďaka kvalite investičného prostredia a výhodám pracovných zdrojov sa vytvoril dobrý priemyselný reťazec pred a po prúde, vytvorenie rôznych obuvníckych priemyselných klastrov, vytvorenie perfektného trhu obuvníckych výrobkov a obuvi a obuvi Centrum výskumu a vývoja a informačné centrum. Hoci čínsky obuvnícky priemysel dnes čelí faktorom domácej politiky a vplyvu rastúcich nákladov na pracovnú silu, ako aj z Indie, Brazílie, Vietnamu, Indonézie a ďalších krajín v strednej a nízkej súťaži obuvi, špičkových obuvi a Taliansku, Španielsku , Portugalsko a ďalšie krajiny. Komplexná konkurenčná výhoda čínskeho obuvníckeho priemyslu je však pre ostatné krajiny stále ťažká.