Stav sandálov

- Jun 27, 2019-

Čínsky trh

Čínsky trh s obuvou možno rozdeliť do štyroch hlavných segmentov: kožená obuv, gumená obuv, látková obuv a plastová obuv. Okrem meniacich sa štýlov a materiálov používaných v rôznych segmentoch trhu sa zmenila aj štruktúra spotreby rôznych typov obuvi. Podiel predaja koženej obuvi sa zvýšil z 9% na 35%. Spotrebiteľské skupiny sa tiež rozšírili z pôvodných miest do vidieckych oblastí a výrobky sa tiež začali rozvíjať z nízkej úrovne na strednú až vysokú úroveň. Na svetovom trhu s obuvou vyrába Čína obuv v strednej a nízkej vzdialenosti. Ročná produkcia koženej obuvi je približne 2,4 miliardy párov, čo predstavuje 40% celkovej produkcie obuvi z usne a podiel na trhu s koženými topánkami strednej a nízkej kvality je 85%.

S vylepšením materiálnej úrovne ľudí a zmenou estetického vedomia sa typ výroby a rozsah sandálov veľmi zmenili a konkurencia na trhu sa stala čoraz tvrdšou. Pri výrobe módneho štýlu a zabezpečenia kvality je potrebné vytvoriť značku. Vedomie, zmena produkcie produkcie pre výstup značky. Výrobná škála čínskych sandálov je obrovská. Podľa údajov o predaji obuvi v Yiwu International Trade City, plátno topánky boli vždy jedným z najpredávanejších produktov.


Priemyselné klastre

Čínsky obuvnícky priemysel ukázal stav priemyselného klastra. Vo všeobecnosti existujú štyri hlavné priemyselné zoskupenia. Jedným z nich je Guangdong obuvnícka základňa zastúpená Guangzhou, Dongguan a ďalšie miesta, hlavne vyrábajúce stredne a vysoko kvalitné topánky; druhým je základňa obuvi Zhejiang zastúpená firmou Wenzhou a Taizhou, ktorá vyrába hlavne stredné a nízko kvalitné topánky; tretia je Chengdu, západná základňa obuvníckeho priemyslu zastúpená Chongqingom vyrába hlavne dámske topánky; štvrtá je základňa výroby obuvi zastúpená Fujian Quanzhou a Jinjiang, hlavne vyrábajúca športovú obuv.