Klasifikácia a výkon podošvových materiálov športových obuvi (2)

- Dec 01, 2018-

3. EVA: bežne sa používa na jogging, pomalú chôdzu, bežné topánky a topánky na nohy. Výhody: nízka hmotnosť, dobrá elasticita, dobrá pružnosť, nie vráska, výborné zafarbenie, vhodné pre všetky druhy klímy. Nevýhody: ľahko sa absorbuje voda, nie je ľahké korodovať, šetrné k životnému prostrediu, ľahko sa znečistí.

4. PHYLON (MD): Hlavným materiálom používaným v medzinárodnej bežeckej obuvi, tenisovej obuvi, medzipodošvy basketbalových topánok je tiež možné použiť na bežnú podrážku pre bežné nosenie. Výhody: Ľahký, pružný, jemný vzhľad a dobrá jemnosť. Jednoduché čistenie, tvrdosť, hustota, napätie, roztrhnutie a predĺženie. Nevýhody: nie je ľahké korodovať a šetrné k životnému prostrediu, ľahko sa pokrčiť pri vysokých teplotách, ľahko sa zmenšuje.

5. TPR: bežne používané na jogging, pomalú chôdzu, medzipodrážka pre bežné nosenie, podrážka. Výhody: ľahko sa formuje, lacné. Nevýhody: ťažký materiál, zlé opotrebovanie (odolnosť proti opotrebovaniu), slabá mäkkosť, nízka ohybnosť (nie je odolná voči zloženiu), zlé tlmenie nárazov.